Модуль 3. Виявлення та протидія дезінформаційним кампаніям

desinformation


Розбудовою мережі проросійських інформаційних пропагандистських джерел, які працюють в Україні, Росія займається вже багато років. З того часу, як Росія незаконно анексувала Крим у 2014 році та підтримала бойовиків на Донбасі, Україна залишається одним з головних об’єктів прокремлівських дезінформаційних атак. На відміну від офіційних рупорів Кремля, їхнє основне завдання — транслювати підтримку Росії та «зсередини» критикувати українську владу. І робити це, використовуючи максимально можливу багатоканальність: сайти, телебачення, соціальні мережі й навіть друковані видання. Повномасштабна агресія Росії 24 лютого 2022 року ще більше актуалізувала поширення нею дезінформаційних кампаній.

Практично орієнтований модуль, спрямований на виявлення та протидію російським інформаційним операціям, які підривають норми та режими нерозповсюдження. Обговорення буде зосереджено на вивченні шляхів розповсюдження російської дезінформації, від наративів Кремля до використання російських проксі, методів протидії каналам її поширення і, нарешті, покращенню практичних вмінь учасників.

Оскільки жоден підхід у боротьбі з дезінформацією не є повністю ефективним, ми зосередимося на комплексному та взаємодоповнювальному наборі стратегій для подолання існуючих загроз і викликів. Це розвине навички учасників, їх підготовленість та ефективність у боротьбі з кампаніями дезінформації.

Тема 1. Види маніпуляцій з інформацією в Інтернеті та соцмережах. Фейки з використанням фото та відео. Інструменти для їх виявлення та перевірки. Пропаганда як інструмент інформаційного впливу

1
Тема 1. Відео матеріал
25
2
Тема 1. Текстовий матеріал

Тема 2. Заходи протидії неправдивим повідомленням. Практичні вправи з пошуку та перевірки інформації

1
Тема 2. Відео матеріал
2
Тема 2. Текстовий матеріал

Тестові запитання до модулю 3

1
Тест для модулю 3. Виявлення та протидія дезінформаційним кампаніям
20 запитань

Фінальне опитування

1
Опитування